Al-Pack Alüminyum Bariyer

ALPACK özellikle rutubete karşı bariyer oluşturulması gereken ortamlarda kullanılmak üzere dizayn edilmiş çok özel bir ambalaj malzemesidir.

Üç katlı özel yapısı sayesinde hem kendinden ısı ile yapışma özelliği sağlayabilen hem de hava ve rutubete karşı geçirimsizlik özelliği gösterebilen vakumlanabilir ALPACK birçok endüstriyel sektörde malzemelerin tam korunmasını sağlamak amacı ile kullanılabilmektedir.

Üst katında PET ortada Alüminyum ve en altta da Polietilen olacak şekilde optimize edilmiş olan ALPACK ürünleri gerek küçük Alüminyum torba ve gerekse de çok büyük Alüminyum ambalajların üretilmesinde kullanılabilmektedir.

Bilindiği üzere her türlü polietilen ambalaj malzemesi belli bir oranda hava geçirgenliğine izin vermektedir. İçerisinde taşınan malzemelerin, en uç noktadaki rutubet yoğunlaşmalarında dahi en ufak bir zarar görmemesi istendiği durumda ve ambalaj içerisine dışarıdan hiçbir şekilde hava geçişinin istenmediği durumlarda ALPACK en etkin çözümdür. Alüminyumun geçirgenliğinin olmaması ALPACK ürünlerine bu spesifik kullanım alanını sağlamaktadır.

MIL PRF 131K ve MIL B 131 H standartlarına uygun olarak üretilmektedir.